Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Suplalar

Supla Sirene Maison'dan Alınır

Suplalar daha çok dekoratif amaçlı kullanılan sofra ürünlerinden bir tanesidir. Supla zerine yemek takımları, tabaklar yerleştirilerek şık bir sofra düzeni sağlanabilir. Suplalar farklı malzemelerden üretilebilir. Kumaş suplalar, hasır suplalar, tel örgü suplalar, motifli suplalar, rugan ip örme suplalar, mermer veya ahşap suplalar gibi çeşitleri vardır. Mermer suplalar servis ve sunum için de kullanılmaya uygundur. Suplaların ne şekilde kullanılacağı kişinin zevkine göre değişebilir.

Supla Modelleri

Yemek masalarında özellikle misafirler için hazırlanan sofralarda ağır ve özenli bir görünüm yaratmak için tabakların altına suplalar koyulabilir. Suplalar her çeşidi bulunabilecek çok fazla seçenek olan bir üründür. Farklı tasarım ve modellerden dilediğinizi seçebilir fark yaratan sofra tasarımları oluşturabilirsiniz. Siréne Maison’ın özel tasarım farklı modellerdeki suplalarını inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz. Düz renk siyah supla, beyaz supla, gold supla gibi modeller diğer tonlar veya zıt renkler ile kombinlenebilir. Hasır supla modelleri ise doğal ve soft görünüme uygun ahşap sofra dekorasyon ürünleri ile beraber kullanıldığında sıcak bir masa düzeni oluşturulabilir. En çok sevilen bir diğer model ise mermer suplalardır. Mermer suplalar diğer suplalara göre daha farklı olduğundan diğer amaçlar için de kullanılmaktadır. Örneğin sunum ve servis için yemek takımları dışında doğrudan ikramlar için de kullanılabilir. Suplalar genel olarak düz kare ya da dikdörtgen şekilde veya asimetrik kesimlerde üretilebilir. İşlemeli veya desenli supla modelleri de sofralarda el işçiliğinin özelliğini yansıtmaktadır. Suplalar sofra dekorasyonu dışında ev dekorasyonunun bir parçası olarak da kullanılabilir. Farklı desenlere sahip nakışlı, işlemeli suplalar masalarda dekor amaçlı kullanılabiliyor.

Supla Kullanım Yerleri

Suplalar kahvaltı masasında, akşam yemeğinde şık ve özenli bir masa dekorasyonunun en önemli parçalarındandır. Yemek servislerinin altına konarak güzel bir görünüm elde edilir. Suplalar ile masanın genel rengine uyumlu ya da zıt tonlarla kombinde edilerek masada daha derin bir görünüm elde ediliyor. Suplalar modellerine göre günlük yemek masalarında ya da misafirler için özel akşam yemeklerinde kullanılabilir. Amerikan servis supla modelleri daha spor bir görünüm verdiğinden günlük kullanıma uygun modellerden biridir. Özel günler için farklı boyutlarda, renk ve modellerde şık suplalar tercih edilebilir. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde sofranızda supla kullanarak daha göze hitap eden sofralar oluşturabilirsiniz. Hası veya örgü suplalar mutfak ortamında tezgâhta veya masada da sıklıkla kullanılıyor. Bazı tabak ve ürünlerin masa üzerinde çizik oluşturmaması ya da iz bırakmaması için de bu suplalar kullanılabiliyor.

Supla Neye Göre Seçilmelidir?

Suplaların bir çok farklı modeli ve türü mevcuttur. Boyutları ve kullanılan maeryaller değişiklik gösterebilir. Bu yüüzden kullanacağınız alandaki masanın boyutu dikakt edilmesi gereken ilk detaydır. Büyük masalar için uygun boyda suplaalr tercih edilmelidir. Küçük masalar veya yuvarlak mutfak masası gibi masalar için küçük boyda ve kullanışlı suplalar tercih edilmelidir. Aksi halde şık bir görünüm sağlamak isterken sıkışıp bir sofra düzeni elde edebilirsiniz. Suplaları alırken ölçülerini incelemeli ve nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz. Günlük kullanım için supla arıyorsanız daha dayanıklı ve pratik kullanım sağlayan supla modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece sürekli yıkamak ve kaldırmak zorunda kalmazsınız. Silinebilir yapıda olan ya da kolay temizlenen supla modellerini seçebilirsiniz. Özel masalar için ise o masalara yakışır şıklıkta ve boyutta suplalara göz atmalısınız. Özel tasarım en şık supla modellerine Siréne Maison’da ulaşabilirsiniz.

Supla Nasıl Kullanılmalıdır?

Suplaların yapısına göre kullanım şekli de değişmektedir. Suplalar servis altlarında güzel görünmesi için kullanılır. Bazen de gün içinde yemek yerken sofra hijyeni çatal bıçak hijyeni için de kullanılır. Suplaların temiz ve hijyenik olması gerekir. Yalnızca evde değil dışarda yemek yediğimiz restoranlarda da supla servisleri kullanılmaktadır. Suplaların doğru kullanılabilmesi için masadaki diğer ürünlerle de uyumlu olması gerekiyor. Örneğin şık bir görünüm için mermer suplalar ve mermer kaseler birlikte kullanılabilir. Supallar ev içinde çay, kahve bardağı altlığı olarak da kullanılır. Siréne Maison’ın özel tasarum supla koleksiyonundan tarzınıza uyan suplaalrı inceleyebilir ve diğer özel tasarım sofra dekorasyon ürünlerimiz ile birlikte kullanabilirsiniz. Sunumluklar, tabaklar, runnerler ve diğer sofra ürünleri için göz atmayı unutmayın.
Yükleniyor...