Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Dekoratif Tabak & Kase

Dekoratif Tabak-Kâse Modelleri

Dekoratif tabaklar ve kâseler son zamanlarda oldukça popüler olmuş, oldukça estetik görüntüye sahip şahane sunum ürünleridir. Dekoratif tabaklar ve kâseler yemeklerde kullanılmazlar. Bu tabakların amacı süs ürünü olarak kullanılmaktadır. Günümüzde birçok marka dekor amaçlı kullanmak için tabaklar ve kâseler tasarlarlar. Tabakların ve kâselerin dışında kullanılan birçok tasarım ürünü bulunmaktadır. Dekoratif tabaklara pek çok yerde ve sitede kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dekoratif tabaklar genelde vitrinde sergilenirler. Bu tabaklar, evinizin uygun dolaplarında da sergilenebilir. Bazı insanlar aksesuar amaçlı aldıkları tabaklar ve kâseler için özel bir duvar ayarlarlar. Evlerindeki uygun bir duvarı bu iş için tahsis eder ve ayarlarlar.

Dekoratif Beton Oval Sunum Tabakları

Dekoratif beton oval sunum tabakları düz bit yapıya sahiptir. Üzerlerinde desen yoktur. Fakat desenli üretilenleri de bulunmaktadır. Bu tabaklar oval yapıdaki, betondan üretilmiş tasarım tabaklarıdır. Boyları 18 cm ile 30 cm arasında değişebilmektedir. Bu tabakların renkleri farklılık göstermektedir. Fakat en çok gri gibi koyu renkli tabaklar tercih edilmektedir. Sade bir yapıda tasarlanan bu tabakların genişliği 9 cm’dir. Bu ürünlerin en önemli özelliklerinden biri tamamen el yapımı ürünler olmalarıdır. Bu tabakların üretildiği betonda bir o kadar özeldir. Betonun karbon salınımı azaltılmıştır. Ayrıca mukavemeti yüksek, özel betonlardır. Bu betonların kullanım süresi uzun olabilsin diye bazı önlemler alınmıştır. Çünkü betonun kullanım ömrü uzun olursa tabağın ömrü de uzun olabilir. Betonun ömrü uzun olsun diye iki kat vernik uygulaması yapılmıştır. Bu sayede bazı standartlara uyum sağlanmıştır. Verniğin özelliği seramik kısmımda hissedilmektedir. Bu tabakların su ve sabunla temizlenmesinde herhangi bir mahsur yoktur. Bu ürünler betondan yapıldığı için çok az miktarda hava kabarcığı bulundururlar. Bu tabaklar dekoratif biblo sunum tabağı olarak da bilinmektedirler. Saksılık, tütsülük veya mumluk olarak kullanılabilirler. Yani pek çok kullanım alanları vardır.

Havalı Tasarımlı Takı Tabakları

Havalı tasarım dekoratif beton istiridye takı tabakları, oldukça estetik bir görüntüye sahip olan tabaklardır. Bu tabaklar harika dekor ürünleridir. Üzerlerindeki istiridye kabukları onların tercih edilmesini sağlayan en önemli etkendir. Genellikle 3’lü, 5’li ya da 10’lu set halinde satılırlar. Bu şekilde sergilenmeleri de onların daha havalı olmalarını sağlar. Bu tabaklardaki tema denizdir. Bu yüzden üzerlerindeki desenler deniz temasına uygun olacak şekilde ayarlanır. Dekoratif istiridye takı tabaklarının rengi genelde beyazdır. Fakat farklı renklerde olanları da bulunmaktadır. Bu tabaklar sunum amaçlı satılan özel ürünlerdir. Çok büyük bir kısmı oval yapıdadır. Yani düz yapıda olanlar nadir bulunur. Fakat yine de tasarımları ihmal edilmez. Bu tabakların genişliği 10,5 cm, uzunluğu 10,5 cm ve yüksekliği de 2,2 cm’dir. Yani boyutları küçüktür. Yapıldıkları malzeme ise betondur. Bu sebeple oval sunum tabaklarıyla benzer özelliklere sahiptirler.

Altın Rengi Dekoratif Tabaklar

Altın rengi dekoratif tabaklar oldukça fazla tercih edilen dekoratif tabaklar arasında yer almaktadır. Bu tarz tabaklardan piyasada fazlasıyla bulunmaktadır. Dekorasyon amaçlı kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Bu tabaklar polyester malzemeden imal edilmiştir. Bu sebeple diğer sunum tabaklarından daha farklı bir yapıları vardır. Gold rengindeki tabaklarda tema çiçektir. Bu yüzden tabaklarda desen olarak çiçek motifleri bulunmaktadır. Altın rengi tabakların boyu en az 5 cm’dir. Enleri ise 16 cm’dir. Yani her yere kolaylıkla sığabilirler. Bu tabakların rengi her yerde sarıdır. Çünkü temaları ve malzemeleri rengin sarı olmasını sağlamıştır. Şekilleri tematiktir. Bu tabakların nemli bezle silinmesinde herhangi bir mahsur yoktur. Yapıları buna müsaittir. Bu tabaklar doğru aksesuar ürünleriyle birlikte sergilenirse oldukça hoş bir görüntüye sahip olurlar.

Yaldızlı Duvar Tabakları

Yaldızlı duvar tabakları sultan çinidir. Samur desenlerine sahip oldukça eşsiz paçalardır. Yaldızlı duvar tabakları, harika dekorasyon ürünleridir. Gerek görüntüleriyle, gerek zariflikleriyle, gerekse de malzemeleriyle pek çok kişinin dikkatini çekerler. Bu tabaklar yapılabilecekleri en uygun malzemeden tasarlanmıştır. Malzemeleri seramiktir. Düz ve sade bir yapıya sahiptirler. Oldukça narin ve güzel ürünlerdir. Genelde tema renkleri beyazdır. Fakat bazen daha değişik renklerde kullanılmaktadır. Yuvarlak bir yapıya sahip tabaklardır. Bu tabaklarda altın yaldız deneleri bulunmaktadır. Bu desenleri tasarlamak tahmin edildiği gibi kolay değildir. Uzun bir tasarım süreci bulunmaktadır.
Yaldızlı tabakları özel yapan en büyük özellikleri el işçiliğiyle tasarlanmalarıdır. Altın desenli yaldız tabaklar yaklaşık 60-70 yıllık atadan gelme geleneklere bağlı olarak tasarlanmaktadırlar. Bu tabaklar özel ve has teknikler ile üretilirler. Bu tabaklar üretilirken bir takım teknikler uygulanmaktadır. Bu teknikler ise samur fırça ve kabartma teknikleridir. Özellikle kabartma tekniği bu tabakların tasarımında önemli bir yer tutmaktadır. Dekoratif duvar tabağı olarak satılmaktadırlar. Geleneksel tekniklere bağlı olarak tasarlanmaları onların dikkat çekmesini sağlayan en önemli detaylardandır. Bu tarz tabakları tasarlayan firmalar farklı renklerde, tarzlarda ve desenlerde yaldızlı tabak tasarlamaktadırlar. Yani ürün çeşitliliği vardır. Bu ürünleri diğer ürünlerden ayıran en önemli özellik el işçiliği ürünü olmalarıdır. El işçiliği ürünler üretmek gerçekten çok zordur. Uzun zaman harcanması gereken ürünlerdir. Bu yüzden sadece sabırlı olanlar bu tarz bir şey üretebilir. Bu tabaklar yuvarlak şekildedir. Düz şekilde olanları çok nadirdir.

Dekoratif Geometrik Çizgili Takı Tabakları

Beton takı tabaklarının bu modeli geometrik çizgilere sahiptir. Geometrik çizgiler, bu tabakları ayrı bir havaya sokmaktadır. Bu tabaklar mum tabağı olmak amacıyla tasarlanmaktadırlar. Pek çok insan tarafından incelenmiş ve beğenilmiştir. Özel malzemeler ile üretilmektedirler. Genişlikleri 11.5 cm, uzunlukları 20 cm ve kalınlıkları 2 cm olmaktadır. Bu değerler ortalama değerlerdir. Yani farklılık göstermesi mümkündür. Düz ve sade bir yapıları vardır. Desenleri de aynı şekilde sadedir. Malzemeleri ise mermerdir. Bu tarz tabaklar için en uygun malzeme mermer olarak seçilmiştir.

Dekoratif Oval Takı ve Mum Tabakları

Dekoratif oval beton tabaklar 2’li veya 5’li setler halinde satılmaktadır. Bu tabakların kullanım amacı mumluk ve tütsülüktür. Bu takı tabakları da aynı şekilde özel malzemeden üretilmektedir. Özel tasarım ürünlerin malzemesi bazen yurt dışından getirilmektedir. Fakat genel olarak ülke içinde bulunmaktadır. Bu tabaklardaki desenler sadedir. Düz bir temaya sahiptirler. Malzemeleri ise mermerdir. Mermer taştan üretilen bu tabaklar doğru aksesuarlarla beraber servis edilirse çok güzel sunum aleti olurlar. Şekilleri genel olarak ovaldir. Fakat bazı markalar farklı şekillerde de üretim yaparlar. Bu tabakların tasarımını yapan firmalar bilindik, ulusal ve uluslararası firmalardan oluşmaktadır. Bu tarz tabakları özel yapan özelliklerin başında el işçiliği ürünleri olmalarıdır. Bu sebeple arka fonları bazen birbirinden farklı olabilir. Ürün ölçüleri ise 18x9’dur. Renkleri çoğu zaman beyaz olarak belirlenir. Pek çok kullanım amaçları bulunmaktadır. Örneğin dekoratif olarak, tütsülük olarak veya mumluk olarak kullanılabilirler. Bu tabakların ücretleri herkesin ulaşabileceği düzeydedir. Çoğu firmada 30 lira ve 50 lira gibi ücretlere satılmaktadırlar. Organizasyon ürünü olarak da pek çok tesiste kullanılırlar. Bu tarz tabaklara otel gibi yerlerde sunum ürünü olarak rastlamanız mümkündür.
Yükleniyor...