Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Sofra Tekstili Ürünleri

Sofra tekstili, sofraların hazırlığında kullanılan genel ürünleri kapsar. Sofra düzeni genel olarak yemek tabaklarından, çatal kaşık setlerinden, peçetelerden, oluşur. Bunlar bir sofrada kullanılan temel eşyalardır. Bu malzemeler dışında sofranın daha şık durması için kullanılan dekorasyon ürünleri vardır. Sofra tekstili dekorasyon ürünleri; runnerlar, servisler, kumaş peçeteler, suplalar ve masa örtüsü gibi çok fazla çeşit barındırır. Sofra tekstil ürünleri günlük olarak ya da özel davetlerde sofralarda şık ve özel bir görünüm yaratmak için kullanılır. Sofra dekorasyonunun önemli bir unsuru olan özel tasarım sofra tekstil ürünleri Siréne Maison’da. Sade tabaklardan ve ikramlıklardan oluşan bir masaı sofra tekstil ürünleri ile anında farklı bir halde getirebilirsiniz. Hem mutffak için hem de sofralar için kullanılan dekorasyon ürünleri ile misafirlerinize özel bir ağırlama sunabilirsiniz.

Sofra Tekstil Ürünleri Nelerden Oluşur?

Sofraları daha da özel kılmak için farklı türlerde sofra tekstil ürünleri bulunmaktadır. Temel masa düzeninin özenli şekilde tamamlayıcısı olan bu ürünler evdeki dekorasyonun ve tarzın masaya yansıtılması için iyi bir fırsattır. Masadaki tekstil ve dekorasyon ürünlerini dilediğiniz gibi renklendirebilir ve kullanabilirsiniz. Sofra tekstil ürünlerine örnek verecek olursak;
Masa örtüleri: Genellikle misafir ağırlarken kullanılan masa örüleri sofra düzeni oluşturulurken en çok aranan ürünlerdendir. Masa örtüleri farklı boyutlarda ve kumaşlardan yapılabilir. Üstünde nakış veya desenler bulunabilir. Karo desenli masa örtüleri, işlemeli masa örtüleri, el yapımı masa örtüleri, saten masa örtüleri, keten masa örtüleri gibi birçok kumaş çeşidi bulunur. Daha klasik sofralardan hoşlananlar için düz ve sade masa örtüleri örneğin siyah masa örtüsü, beyaz masa örtüsü gibi modeller tercih edilebilir. Günlük olarak kullanılacaksa buna uygun renkte ve dokuda masa örtüleri tercih edilmelidir. Özel akşam yemekleri için ise hangi konsept elde edilmek isteniyorsa ona uygun masa örtüleri kullanılabilir. Örneğin bir yılbaşı yemeği için kırmızı masa örtüsü veya yılbaşı konseptli işlemeli masa örtüleri tercih edilebilir. Masa örtülerinin masadaki diğer ürünler ile uyumlu olması şık durması açısından önemlidir.
Runnerlar: Masa örtüsünden sonra tamamlayıcı bir ürün oalrak görünen runnerlar çoğu zaman örtü üzerinde vaya sadece masa üzerinde kullanılır. Sofrayı daha özenli ve modern gösteren runnerların bir çok çeşidi mevcuttur. Kumaş runnerlar, hasır runnerlar, işlemeli runnerlar, keten runnerlar, dantel örg runnerlar gibi seçenekleri mevcuttur. Siréne Maison’da kendi tarzınıza uyan özel tasarım runerlara göz atabilir, sofranızda özgün ve modern dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Runner boyutları masaya uygun olarak seçilmelidir yoksa absürt bir görnünüme neden olabilir. Eğer masa örtüsü kullanılacaksa birlikte uyum sağlanmalıdır. Diğer masa dekorasyon ürünleri ile de renk ve doku uyumu yakalanarak şık bir sofraya sahip olabilirsiniz. Sadelikten yanaysanız düz renkleri, daha çok detay istiyorsanız desenli ve rengarenk runnerları tercih edebilrisiniz.
Peçeteler: peçeteler hem tekstil ürünü olarak hem de kağıt hijyen ürünü olarak sofralard tercih edilebilir. Dekorasyonun bir parçası olan peçeteler kumaş peçetelerdir. Farklı kumaşlardan yapılabilirler. Masa örtünüzle aynı veya uyumlu kumaşlarda peçeteleri sofranıza dahil ederek şık bir sofra elde edebilirsiniz. Peçetelerden tarzınıza uygun kumaşta ve desende olanları seçebilirsiniz. Tekstil peçetelere örnek olarak; kumaş peçeteler, kokteyl peçeteler, işlemeli keten peçeteler gibi ürünlerdir. Siréne Masion’ın özenle tasarlanmış kumaş peçetelerine göz atabilirsiniz. Peçetelerin tamamlayıcı ürünleri ise peçete halkalarıdır.
Servis altlıkları: Servis altlıkları yaygın kullanılan bir diğer adıyla Amerikan servis olarak da bilinir. Sofrada tabakların altına konarak hem masa temizliği hem de dekorasyon olarak tamamlayıcı bir üründür. Kumaş servis altıkları daha klasik bir hava katarken mermer servisler ya da hasır servisler daha modern bir görünüm sağlamaktadır. Aradığınız tarza uygun servis altlıkları ve suplalar için Siréne Maison ürünlerien göz atabilirsiniz.

Neden Sofra Tekstil Ürünleri Kullanılmalı?

Günlük olarak yemek yediğimiz veya bir şeyler içerek vakit geçirdiğimiz masalarda kullanılan temel malzemeler yeterli olsa da sofrayı daha şık ve özenli hale getirmek istenilen zamanlar da vardır. Bu gibi zamanlarda sofranızda sofra tekstil ürünleri kullanarak hem misafirlerinize özel bir masa sunumu hazırlamış olursunuz hem de farklı ve özgün bir dekorasyon sağlarsınız. Tüm sofra tekstil ürünleri için Siréne Maison özel tasarım koeksiyonları inceleyebilrisiniz.
Yükleniyor...