Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Ev Dekorasyon

Ev Dekorasyon Ürünleri & Dekoratif Ev Eşyaları

Ev dekorasyonu düzenlenmesindeki en önemli detaylardan biri seçme ve yerleştirmedir. Bu durum biraz karmaşıktır. Fakat ürün çeşitliliğini doğru kullanarak harika bir dekorasyon sistemi kurabilirsiniz. Dekoratif ev aksesuarları ve özel tasarım objeler ev dekorasyonun eli ayağı olarak bilinmektedirler. Bu ürünlerin ortaya çıkardığı etki bilinenden daha büyüktür. Evinizde iyi bir dekorasyona sahip olmak istiyorsanız evinizi sağdan soldan rastgele aldığınız ürünlerle doldurmamalısınız. Dekoratif ürün almak ve bu ürünleri bir uyum içinde yerleştirebilmek büyük bir önem taşımaktadır. Dekorasyon yapmaya karar vermeden önce nereye hangi eşyayı koyacağınızı planlamalısınız. Ve bu doğrultuda bir bütçe oluşturmalısınız. Dekoratif ev eşyalarının bir kısmı ayna, vazo, çerçeve, kırlent, biblo ve obje gibi şeylerdir. Bu ürünlerin seçimini doğru yapabilmek için bir tasarımcı ruhuna sahip olmalısınız.

Dekoratif Ev Eşyalarının Avantajları

Dekoratif ev aksesuarlarının ekonomik bir faydası bulunmaktadır. Bir odayı ya da evi yenileyebilmeniz için çoğu zaman tadilat yapmanız gerekir. Tadilat yapmak da günümüzde çok büyük ücretlere mâl olmaktadır. Tadilat yapmadan evi yenileyebilmenin ucuz bir yolu vardır. Bu yol ise evi dekorasyon eşyalarıyla süslemektir. Evinizi çeşitli aksesuarlarla ve eşyalarla süsleyerek evin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Fakat evi rastgele dekorasyon ürünleriyle süslememelisiniz. Evinizin ihtiyacı olmayan dekorasyon ürünleri de olabilir. Ev dekorasyonunun profesyonel bir yapıda olması gerekmektedir. Bunu sağlayabilmek için bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler sayesinde eviniz için en doğru aksesuar tasarımını elde edebilirsiniz. Doğru eşyaları bulmak günümüzde daha kolay hâle gelmiştir.

Ev Dekorasyonu Nasıl Ayarlanır?

Seçenekleri Önceden Planlamak: Ev dekorasyonunu ayarlamaya başlamadan önce evinizin düzenine ve bütçenize göre bir tasarım planı yapmanız gerekir. Bu adım belki de dekorasyon aşamalarının en önemlisidir. Ev aksesuarı kategorisi oldukça geniştir. Bu kategoriler arasında seçim yapmadan önce bir ön plan yapmanız gerekir. Aksesuarlar evinize estetik bir güzellik katmanız için kullanabileceğiniz en güzel ürünlerdir. Bu yüzden bu ürünler arasında seçim yaparken dikkatli olmalısınız. Kaliteli markaların ürünlerine başvurmak daha doğru olacaktır.
Ana Dekor Objesini Belirlemek: Evinizdeki bütün odalar dekorasyonun temelini oluşturacak bir ana ürüne ihtiyaç duymaktadır. Odanın geri kalanı bu ürünün bünyesi altında oluşacaktır. Bu objenin büyük ve göze çarpar nitelikte olması gerekmektedir. Bu sayede odanın dizaynı onun altında kolaylıkla oluşturulabilir. Bu aksesuarın baskın nitelikte ve odanın başköşesinde olması gerekmektedir. Bu aksesuarlar mekânın tarzını yansıtan güçlü yapıdaki ürünler olmalıdır. Ana dekor objesi tablo ya da ayna gibi şeylerden oluşmaktadır. Bu ürünlerin göz hizasında olması gerekir. Ana dekor objesi bulunduğu odanın büyüklüğüyle uyumlu olmalıdır. Yani küçük bir odaya büyük bir tablo konmamalıdır.  Bu tarz bir ürün antika tarzda olabilir. Tercih edeceğiniz ana ürün sizin stilinizi ortaya koyacak nitelikte olmalıdır. Estetik zevkinizle uyumlu olması da tavsiye edilir.
Doğru Renk Seçimi: Herhangi bir odadaki veya evdeki dekorasyon aksesuarlarının renklerinin birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir. Renk uyumu dekorasyon ürünlerinin bir bütünlük içerisinde olmasını sağlar. Dekorasyon aksesuarları arasındaki renk dengesini koruyabilmek için bir kural vardır. Bu kuralı uygulayarak eşyalarınızın gözünüzü rahatsız etmesini engellersiniz. Bu kural odadaki renk dağılışını pay etmektedir. %60’ı ana oda renginden, %30’u ikincil renklerden ve %10’u da vurgu renklerinden oluşmalıdır. Yani kullanmak istediğiniz ana renk odadaki renklerin %60’ını kaplamalıdır. Mesela salondaki aksesuarların renklerinin %60’ı kırmızı olmalıdır. %30’u mor ve %10’u da turuncu renklerden oluşabilir. Bu durum sizin renk zevkinize kalmış bir şeydir.

En Çok Tercih Edilen Ev Aksesuarları

En çok tercih edilen ev aksesuarlarından biri tablolardır. Tablolar, evinizde harika bir görüntü oluştururlar. Tabloyu doğru yere koyduğunuz zaman evinize ayrı bir güzellik katacaktır. Koltuk kırlentleri ve şalları da en önemli aksesuar ürünlerindendir. Özellikle kırlentlerin doğru renge sahip olması çok büyük bir önem taşımaktadır. Bazı insanlar evlerinde veya iş yerlerinde güzel bir görüntü ortaya çıkarması için sepet kullanırlar. Bu sepetleri, içlerine koydukları dekoratif ürünlerle birlikte sunmaktadırlar. Ayrıca mum, abajur ve şamandan gibi şeyler de harika dekorasyon ürünleridir. Özellikle mumlar, evinizde hoş bir doku oluşturmanızı sağlar. Bunun dışında ev dekorasyonu için vazo, dekoratif kilim ve deniz kabuğu gibi şeyler de kullanabilirsiniz.
Yükleniyor...