Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Sunum Ve Servis

Servis ve Sunum Ürünleri

Servis tabakları dekoratif bir fonksiyona sahiptir. Yemeklerin usulüne göre servis edilmesini sağlarlar. Servis tabakları, sofra düzenindeki en önemli detaylardandır. Yemeklerin şık ve güzel bir görüntüde sunulmasını sağlarlar. Estetik görüntülü bir sunum için kuver servis tabakları kullanılmalıdır. Servis tabaklarının farklı genişlikte, büyüklükte ve tasarımda modelleri vardır. Sofra sunum tabakları ise yuvarlak, kase ve kare şekillerde üretilirler. Sunum ürünleri çeşitli renklerde ve desenlerde tasarlanırlar. Bu tabakların genişliği 17 cm’den başlayarak 32 santimetreye kadar çıkmaktadır. Fakat yemek servisi için kullanılanlar daha büyük olabilir. Özel tasarım sunum tabakları ve ürünleri restoranlarda, kafelerde ve otellerde kullanıldığı gibi evlerde de kullanılabilirler. Misafirlerinize daha hoş ve daha güzel sunumlar yapmak için bu tarz ürünleri evinizde bulundurmalısınız. Sunum tabakları ve ürünleri sipariş üzeri üretilirse isteğe bağlı olarak desenlere ve logolara ev sahipliği yapabilirler. Servis ürünleri kaliteli olmalıdır. Sağlam malzemelerden üretilmiş, estetik özelliği olan ürünler olmalıdırlar. Servis tabağı üretimi yapan firmalar bu esasları dikkate alarak üretim yaparlar.

Sunum Tabağı Ürünleri

Servis tabakları pek çok amaçla kullanılabilirler. Dekoratif amaçlı kullanılabilecekleri gibi ana yemeği ya da sosları servis etmek için de kullanılabilirler. Servis tabakları set halinde olabilirler. Bazıları 8-12 parça halinde satılmaktadır. Sunum ürünlerinin kullanıldıkları sofralar günlük sofralar, resmi sofralar ya da eğlence sofraları olabilir. Fakat genel olarak resmi sofralarda kullanılırlar. Sunum tabaklarının pek çok modeli bulunmaktadır. Çeşitli ihtiyaçlara ve taleplere göre sunum tabakları tasarlanmıştır. Bu tabakların çeşitleri ahşap sunum tabakları ve porselen sunum tabakları gibi başlıklar altında toplanmıştır. Porselen tabakların oval ve düz tasarımda olanları bulunmaktadır. Bu tabakların boyutları 30-35 cm arasında değişmektedir. Porselen sunum tabakları, kahvaltı sofralarında da kullanılabilir. Kahvaltı sofralarında kullanılanlar sos koyma amaçlı kullanılmaktadır. Büyük servis tabakları da yemek koyma amaçlı kullanılırlar. Porselen tabakların dışında ahşap tabaklarda harika sunum ürünleridir. Ahşap tabaklar genelde kuruyemiş ve peynir servisinde kullanırlar. Yani kahvaltı sofralarında da kullanılabilir. Ahşap tabakların et servisinde kullanılmaması gerekmektedir. Bu durum hijyen ve sağlık açısından alınmış bir önlemdir. Supla tabaklarda tercih edilebilecek harika sunum ürünleridir. Supla tabaklar çorba kaselerinin altında veya kahve fincanlarının altında kullanılabilirler.

Servis Bardakları

Servis ürünleri yalnızca ahşap, supla ve porselen tabaklardan ibaret değildir. Bu ürünlerin dışında özel tasarım servis bardakları da bulunmaktadır. Servis bardakları estetik görüntüye sahip şık bardaklardır. Bu bardaklar sıradan bardaklardan ayrı olarak özel tasarım ürünü olarak tasarlanırlar. Oldukça şık ve narin bir görüntüye sahiptirler. Sapları ince olan bu bardaklar pek çok organizasyonda ve tesiste kullanılmaktadırlar. Düğünlerde yemek ikramının yanında, davetlerde özel olarak, yemek davetlerinde masanın en şık yerinde ve toplantılarda da atıştırmalıkların yanında servis edilirler. Servis bardaklarının büyük çoğunluğu camdır. Yaptığı sunumda özel bir görüntü elde etmek isteyenler mutlaka bu sunum bardaklarını kullanırlar. Günümüzde artık pek çok insan mutlaka evinin bir köşesinde sunum bardağı bulundurmaktadır. Yemek servislerindeki ana iki etken tabak ve bardaktır. Tabak seçimi için pek çok seçenek bulunmaktadır. Fakat bardak seçmek için o kadar fazla seçenek yoktur. Bu bardaklar, sunum bardağı olmalarına rağmen çeşitleri sınırlıdır. Fakat oldukça etkili ve güçlü bardaklardır. Sunumda büyük bir etkileri olduklarını söylemek mümkündür.

Masa Aksesuarları

Masa aksesuarları, bir sunum masasının en önemli parçalarındandır. Masa aksesuarları pek çok zaman kullanılmaktadır. Sıradan aile sofralarında bile masa aksesuarı kullanılmaktadır. Fakat genel olarak masa aksesuarları özel davetler için kullanılır. Özel davetlerde bu masaların estetik ve güzel bir görüntü oluşturması amaçlanmaktadır. Şirketlerin verdiği özel davetlerde, resmi davetlerde, misafir davetlerinde, toplantılarda ve düğünlerde sık sık böyle ürünlere başvurulur. Çoğu şirket bu durumu şirket politikası olarak kullanmaktadır. Yemek masasında müşteriye veya davetliye hoş bir görüntü sunmanın farkındalığı arttırdığını savunmaktadırlar. Masa aksesuarlarına pek çok mağazada ve sitede kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu tarz aksesuarların ücretleri her bütçenin ulaşabileceği düzeydedir. Çok daha kaliteli ve narin aksesuarların ücretleri çok daha fazla olurken, her yerde kolaylıkla ulaşılabilecek sıradan aksesuarlar daha ucuz olmaktadır.
Yükleniyor...