Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Heykel

Ürün bulunamadı.

Ev Dekoratif Heykeller

Evde veya farklı alanlarda dekorasyon ürünleri her zaman ilgi gören ve dikkat çeken ürünlerdendir. Hem ortama bir anlam katarlar hem de estetik bir görünüm sağlarlar. Çok tercih edilen ve sevilen ev dekorasyon ürünlerinden biri de heykellerdir. Heykeller birçok farklı tasarımda olabilir. İlginç ve şık tasarımdaki heykel modelleri ortamlara estetik bir hava katar. Evlerde, iş yerlerinde, mağazalarda, bahçelerde ve farklı ortamların tarzını yansıtan heykeller kullanılabilir. Evdeki dekorasyona uyumlu farklı tasarımlarda ve renklerde heykeller tercih edilebilir. Bulunduğu her ortama farklı bir hava katan heykeller ile modern bir tarz yaratabilirsiniz. Sanat eseri koleksiyon ya da yalnızca dekorasyon amaçlı tercih edilen heykeller vardır. Çoğunluğun evinde olan heykeller dekoratif amaçlıdır. Evinize uygun en şık ve özel tasarım heykelleri Siréne Maison’da bulabilirsiniz. 

Doğal Heykel Modelleri

Dekoratif heykeller dayanıklı olması için özel malzemeler ile yapılmaktadır. Evlere farklı bir tarz katarken dayanıklı yapıları sayesinde evin her yerinde kullanıma uygundur. Dekoratif heykellerin boyutları da değişiklik göstermektedir. Büyük boy dekoratif heykeller ev için tercih edilebilecek iddialı parçalardır. Ev dekorasyonunuza uygun büyük boy dekoratif heykeller tercih ederek cesur ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Daha küçük dekoratif heykelleri ise evinizin istediğiniz alanında masaların üstünde, komodin üstünde, tv önünde veya farklı yerlerde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Dekoratif heykelleri ister iç dekorasyonunuzda ister peyzaj için kullanabilirsiniz. Sadece bahçe için özel tasarlanan heykel modelleri de mevcuttur. Bazı saksılar heykel şeklinde tasarlanır ve hem göze hitap ederken hem de işlevsel bir kullanım sağlar. Genellikle alçı kullanılarak yapılan bahçe heykelleri sade renginde ya da boyanmış renkli modellerde bulunabilir. Heykeller rastgele şekillerden ya da büst şeklinde tasarlanabilir. Genellikle mitolojik büst heykelleri ev dekorasyonlarında çok sık tercih edilmektedir. Mitolojik heykel modelleri dekorasyona estetik bir görünüm katar. Orijinal figürlerin birebir aynısı olarak yapılan bu heykeller özel kalıplar ile yapılır. Farklı çağları anımsatan bu tarz figürlü dekoratif heykeller ile evinize farklı bir hava katabilir, özgün bir görünüm sağlayabilirsiniz. Kullanılan malzemeler ve modeller açısından bu tarz heykeller doğal bir görünüm sağlar. Yapay ve süslü dekorasyonları sevmiyorsanız doğal görünümlü heykel modelleri tam da size göre. 

Dikkat Çekici Ev Heykel Modelleri

İçve dış dekorasyonda estetik görünümler elde etmek için kullanılan dekoratif heykeller farklı tarzları yansıtmak için harika ürünlerdir. Modern, spor, tarihi, doğal, egzotik ve daha farklı konseptlerde dekoratif heykeller bulmak mümkündür. İşçilik gerektiren dekoratif heykel modelleri farklı detaylar ile kalitesini yansıtır. Dikkat çekici heykel modellerinde farklı detaylar kullanılmaktadır. Farklı materyallerden yapılabilir ve farklı renk çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin ahşap heykel, cam heykel, seramik heykel, mermer heykel gibi çeşitler bulunmaktadır. Bu modeller doğal dekoratif heykel modellerinden daha farklıdır. Dikkat çekici dekoratif heykellerde gold, silver detaylar bulunabilir. Üzerlerinde farklı işlemeler ya da figürler de olabilir. Zevkinize ve evinizin dekorasyonuna uyan figürlerden oluşan heykelleri dilediğiniz gibi kullanabilir, evinize şıklık katabilirsiniz. 

Dekoratif Heykel Kullanım Alanları

Dekoratif heykellerin zengin çeşitli modelleri bulunmaktadır. Bu heykelleri evinizin her köşesinde doğru bir şekilde değerlendirmeniz mümkündür. Evin ana girişinde, holde, salonda, yatak odasında hatta banyo ve mutfak konseptine uygun heykeller bile bulunmaktadır. Büyük boyuttaki heykeller genellikle evin odak noktası olan salonda veya oturma odasında kullanılır. Yatak odaları ve diğer odalarda ise daha çok minimal boyutlarda dekoratif heykeller bulundurulur. Kimileri için evde bulunan dekorasyon ürünlerinin bir anlamı olmalıdır. Bunun için dilediğiniz modellerde ve figürlerde heykeller bulmanız mümkündür. Heykellerin çeşitli inançları veya mitolojik kavramları yansıtan modellerine de ulaşabilirsiniz. 

Farklı Heykel çeşitleri

Farklı modellerde ve tarzlarda üretilen heykel çeşitleri birçok kişinin ilk bakışta dikkatini çekmektedir ve beğenisini kazanmaktadır. İşletmelerde veya evlerde farklı modellerde kullanılan heykeller genel dekorasyonun en gözde parçalarındandır. Aydınlık ve ferah alanlarda hoş bir heykel figürü kullanılarak daha estetik görüntü elde edilebilir. Daha küçük alanlar için de küçük heykelleri kullanabilir. Böylece evdeki dekorasyon ile bütünlük sağlanır. Evinizi her köşesinde kullanabileceğiniz dekoratif heykellere örnekler verecek olursak; hayvan figürlü heykeller, mitolojik figür ve büst heykelleri, soyut figür heykeller gibi modeller bulunmaktadır. Son dönemlerde oldukça popüler olan mitolojik heykellere olan ilgi de artmaktadır. Küçük boyuttaki heykeller hem tek başlarına hem de birkaç tane olarak bir takım halinde kullanılabilir. Farklı heykel modellerini bir arada kullanarak bir anlam kazandırabilir bütünlük oluşturabilirsiniz. 
Yükleniyor...